zmniejsz czcionkezwieksz czcionke

Regulamin noszenia stroju

Informacje| Uchwała PZG| Statut Fundacji| Statut Klubu| Regulamin pola A&A Arkadia| Regulamin noszenia stroju| Członkostwo honorowe| Deklaracja członkowska|

REGULAMIN NOSZENIA STROJU KLUBOWEGO

Postanowienia ogólne:

-        Strój klubowy
jest symbolem członkostwa w klubie golfowym.
-    Każdy członek Klubu jest obowiązany dbać o estetyczny wygląd stroju
i nosić go zgodnie z wymaganiami niniejszego regulaminu, mając świadomość, że swym wyglądem, postawą i postępowaniem reprezentuje  Klub.

- 
Członkowie Klubu mają obowiązek występowania w stroju podczas  imprez klubowych i w czasie  turniejów gdzie występuje oficjalna  reprezentacja klubowa.
-     
Noszenie odznak i emblematów na marynarce określa "Regulamin odznak 
i emblematów klubowych".
-    R
odzaj i szczegóły stroju klubowego określa zarząd klubu, zachowując zasadę, że wszyscy członkowie klubu będą mogli być jednolicie ubrani. 


REGULAMIN  STROJU  KLUBU GOLFOWEGO A&A
   

Kobiety

-        Żakiet klubowy

Żakiet klubowy, granatowy, bez naramienników zapinana na jeden guzik metalowe z emblematem klubu A&A, z przyszytym emblematem klubu A&A na lewej zewnętrznej kieszonce. Do żakietu klubowego nosi się biała koszulę  typu polo.

-        Spódnica

Spódnica klubowa gładka w kolorze granatowym. W okresie letnim dopuszcza się noszenie spódnic w kolorze białym. Długość spódnic - do kolan. Podczas turniejów obowiązują granatowe spodnie.

-       
Spodnie
 

Spodnie długie w kolorze granatowym z dwiema kieszeniami w szwach bocznych i jedną z tyłu z prawej strony. W okresie letnim dopuszcza się możliwość noszenia białych krótkich lub długich spodni.
 

-       
Chusta
 

Chusta, w kolorach klubowych, związana finezyjnie indywidualnie wg upodobania. 
 


Mężczyźni

-        Marynarka klubowa

Marynarka klubowa, granatowa, dwurzędowa bez naramienników zapinana na dwa guziki metalowe z emblematem klubu A&A, z przyszytym emblematem klubu A&A na lewej zewnętrznej kieszonce. Do marynarki klubowej nosi się biała koszulę typu polo.

-        Spodnie
 

Spodnie długie, z dwiema kieszeniami w szwach bocznych i dwoma z tyłu, 
z patkami zapinanymi na guziki (granatowe, czarne) jednolite dla całego klubu. 
W okresie letnim dopuszcza się możliwo
ś
ć noszenia białych krótkich lub długich spodni.
Spodnie spina pasek.

 -        Pas
 

Pas szerokości 2,5 cm wykonany ze skóry w kolorze czarnym. Pas spinany jest tradycyjną klamrą bez widocznych  znaków.
 

Nakrycie głowy

Czapka z daszkiem typu golfowego w kolorze jednolitym. Do czapki przyszyty jest znak - symbol  Klubu A&A. Noszenie czapki jest nieobowiązkowe - uzależnione od decyzji  członka klubu. Jednak
w przypadkach wystawiania reprezentacji klubu nakrycie głowy stanowi integralną część stroju klubowego.

Obuwie i skarpety

-        Kobiety

Skarpety w kolorze jednolitym, obuwie sportowe - buty golfowe lub inne stosownie do okoliczności, w której członkini klubu występuje.

-         Mężczyźni

Skarpety w kolorze jednolitym, obuwie sportowe - buty golfowe lub inne stosownie do okoliczności, w której członek klubu występuje.     

Marynarka mistrzowska

Marynarka mistrzowska jest najwyższym trofeum klubowym i jest przyznawana zwycięzcom dorocznego turnieju klubowego. Marynarka mistrzowska, flanelowa, czerwona, dwurzędowa bez naramienników zapinana na dwa guziki metalowe
z emblematem klubu A&A w kolorze złotym, z  przyszytym emblematem klubu A&A na lewej zewnętrznej kieszonce, z gładkimi mankietami i klapami w kolorze czarnym. Do marynarki mistrzowskiej nosi się biała koszulę typu polo.
 

Uzupełnienia stroju klubowego

Dopuszcza się możliwość noszenia jako stroju klubowego: swetrów, kurtek,  i okryć przeciwdeszczowych z emblematami klubu według wzorów.  
 

Łódź, styczeń  2011