zmniejsz czcionkezwieksz czcionke

Golfowy dzień dziecka


Golfowy dzień dziecka

Dwudniowy dzień dziecka zorganizował klub golfowy A&A Golf Club! W ciągu 48 godzin udało się zapoznać i zaznajomić z podstawowymi tajnikami tego sporu ponad tysiąc dzieci z województwa łódzkiego! Była to pierwsza tego typu impreza Polsce!

 

Zabawa z golfem została podzielona na dwa dni. Pierwszego dnia tj. 31.05.2010 ponad 200 osób z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z ul. Drewnowskiej 88 w Łodzi wzięło udział w dniu dziecka organizowanym przez A&A Golf Club  przy współpracy z dyrekcją szkoły.

Impreza odbyła się w A&A Golf Club przy ul. Wersalskiej 43/75 w Łodzi. Młodzi adepci tego sportu zostali podzielni na pięć grup. Spróbowali swoich sił w czterech konkurencjach. Celowanie w ustawione tarcze, puttowanie do dołków oraz najtrudniejsza, uderzenia do koszy zwieszonych dziesięć metrów nad ziemią. Na koniec zmagań rozegrali pomiędzy sobą turniej na czterech dołkach.

Nie zabrakło emocji i ducha rywalizacji. Dla najlepszych zawodników zostały ufundowane profesjonalne piłki do golfa i czapeczki od A&A oraz masa słodyczy.  Zdecydowana większość uczestników, stwierdziła, że to dopiero początek przygody z golfem i będzie dalej rozwijać swoje umiejętności w klubie A&A Golf Club.

We wtorek 01.06.2010 A&A Golf Club przy współpracy z Caritas Polska, golf zawitał do Manufaktury. Zorganizowane zostało stoisko golfowe. Sześć mat wraz z profesjonalnym sprzętem było przez ponad dziesięć godzin do dyspozycji dla najmłodszych. Wskazówek i rad udzielali zawodnicy klubu. Z zabawy skorzystało 800 dzieci. Liczymy, że w tej licznej grupie znajdą się następcy Tigera Woodsa lub Suzann Pettersen.

Golfowy dzień dziecka, pokazał, że region łódzki posiada bardzo duże możliwości rozwoju golfa, poparte dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Był to kolejny milowy krok w promocji golfa w regionie.