nawigator: strona główna /

zmniejsz czcionkezwieksz czcionke


 

Studencka Komisja Golfowa to organizacja studencka zrzeszająca młodych ludzi, których połączyła pasja do gry w golfa. Powstała przy Politechnice Łódzkiej, ale skupia także studentów innych łódzkich uczelni. Działa przy klubie golfowym A&A Golf Club. Jest to najprężniej rozwijający się klub golfowy w Polsce a jego członkowie zaistnieli na golfowej arenie zdobywając mistrzostwa Polski, Europy i świata w różnych turniejach, od amatorskich po zawodowe.

Naszym głównym celem jest rozpowszechnienie tej dyscypliny i zachęcenie młodych ludzi do jej uprawiania. Realizujemy te zadania organizując m.in. rozgrywki Akademickiej Ligi Golfa. Odbywają się one, co tydzień i są otwarte dla wszystkich, którzy chcą z nami dzielić naszą pasję. Po zakończeniu rozgrywek zostanie wybrana reprezentacja na Akademickie Mistrzostwa Polski – jedyna taka drużyna z województwa łódzkiego.                

Inauguracją Akademickiej Ligi Golfa była impreza Swing&Shot Contest, która odbyła się 4 kwietnia w A&A Golf Club w Łodzi. Był to turniej dla początkujących. Głównym celem było pokazanie wszystkim chętnym jak wygląda gra  w golfa, a także uświadomienie, że golf może być sposobem na atrakcyjne spędzanie czasu wolnego. Po turnieju odbyło się after party dla wszystkich gości.

Inicjatywa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony studentów – na Swing&Shot Contest bawiło się ponad 40 osób, a fotorelację zamieszczoną na fanpage’u Studenckiej Komisji Golfowej w portalu facebook obejrzało ponad 5 tys. osób. Patronat nad Swing&Shot Contest oraz nad Akademicką Ligą Golfa objął Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej oraz Studenckie Koło Naukowe Ekobiznes z Uniwersytetu Łódzkiego.

Przewodniczący SKG
Adam Jankowski

www.facebook.com/skglodz
studenckigolf@gmail.com

A&A Golf Club